ההאטה בירידה בשיעורי התמותה ממחלות לב מצביעה על מגמת שאננות בקרב רופאים וחולים כאחד, כך נטען במחקר חדש.שיעורי התמותה ממחלות לב נמצאים בירידה עקבית מאז שנות הששים של המאה הקודמת, אך ניכרת כיום מגמה של האטה ואף אולי התהפכות מגמה, כך מזהיר מחקר שהתפרסם בכתב העת לב.במחקר נאספו נתוני תמותה ממחלות לב בבריטניה בין השנים 1984-2004 ומוינו לפי קבוצות גיל. הממצאים מראים, באופן כללי, שתמותה ממחלות בקרב גברים ירדה בכמעט 55% ו- 48% בקרב נשים במהלך שני העשורים.הירידה בשיעורי התמותה ממחלות לב של אנשים מתחת לגיל 45 התמתנה ונמצאת כעת כמעט בקיפאון. אומרים החוקרים: מגמת הקיפאון בירידה בשיעורי התמותה בקרב מבוגרים צעירים מצביעה על כך שמגפת מחלות הלב איננה בשליטה. השאננות והעליה במגמות השמנת יתר וסוכרת מסכנים באופן מוחשי את ההישג שנצבר בעמל רב.לפי נתונים סטטיסטיים גורם התמותה של חמישית מן הגברים ושישית מן הנשים הן מחלות לב.עוד על מחלות לב
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …