נשים שאוכלות שזיפים נהנות, כנראה, משיפורים בצפיפות העצם ומירידה של סיכון לאוסטיאופורוזיס שנגרמת מהידלדלות סידן מרקמת העצמות.
מחקר שנערך באוניברסיטת פלורידה שבארה"ב בחן 100 נשים לאחר גיל המעבר. 55 מהן התבקשו לאכול 100 גרמים שזיפים ביום במשך 12 חודשים ויתרתן התבקשה לאכול תפוחי עץ מיובשים. כל משתתפות המחקר קיבלו 500 מ"ג סידן ו- 400 יבל"א ויטמין D מדי יום.
בדיקות גילו שנשים שאכלו שזיפים נהנו מצפיפות עצמות גבוהה יותר באחת מעצמות הזרוע ובעמוד השדרה, בהשוואה לנשים שאכלו תפוחים.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת הבריטי לתזונה, דר' ברהם ארגמנדי, שהוביל את המחקר, אומר: "אכילת שזיפים מסייעת בהאטת השיעור הטבעי של התפרקות העצמות, דבר שעולה, בדרך כלל, על שיעור הצמיחה של העצמות בקרב קשישים. במהלך הקריירה שלי בחנתי מספר רב של פירות, כולל תאנים, תמרים, תותים וצימוקים, ואף אחד מהם לא התקרב להשפעה על צפיפות עצם שיש לשזיפים ולשזיפים מיובשים. השפעתם של שזיפים על בריאות העצם היא יוצאת דופן ואני דוחק באנשים לאכול אותם על בסיס יומי".
עוד על אוסטיאופורוזיס
עוד על תזונה
17.8.2011