מחקר חדש מצא כי מתן תרופות נטולות סטרואידים לחולים שעברו השתלת כליה מקטינה את שיעורי הדחייה של האבר המושתל.
מקובל שחולים שעברו השתלת כליה נוטלים סטרואידים באופן סדיר כחלק מהטיפול התרופתי למניעת דחייתה של הכליה המושתלת, אך לסטרואידים עלולות להיות תופעות לוואי כמו השמנת יתר או מחלות עצם.
במחקר, שנערך במרכז הרפואי באוניברסיטת אוהיו, רק כ- 5% מתוך 301 החולים חוו דחייה של כליה בעקבות נטילת טיפול תרופתי שלא כלל סטרואידים.
מסכם דר אמר רגב שעמד בראש צוות המחקר: מטרת המחקר הייתה לבחון את התכנות הטיפול התרופתי נטול סטרואידים בקרב אנשים שעברו השתלת כליה. הגענו למסקנה כי ניתן להשיג שיעור נמוך של דחיית הכליה בשימוש בטיפול תרופתי נטול סטרואידים.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …