מחקר חדש טוען שנשים לאחר גיל המעבר שנוטלות תרופות אנטי-דיכאוניות יכולות לעמוד בפני סיכון מוגבר במקצת לשבץ.מדענים בארהב בחנו מידע אודות 136,293 נשים שנטלו חלק במחקר על בריאות האישה. הנשים היו בנות 50-79 שנים ולא נטלו תרופות אנטי-דיכאוניות בתחילת המחקר.במעקב בן 6 שנים מצאו החוקרים שקרוב ל- 5,500 נשים החלו לקחת תרופות אנטי-דיכאוניות. בעוד שתרופות אלו אינן קשורות בסיכון מוגבר למחלת לב, החוקרים מצאו שנשים שנטלו אותן היו מועדות ב- 45% יותר לחוות שבץ בהשוואה לנשים שלא נטלו תרופות אנטי-דיכאוניות.דר גורדן סמולר מבית הספר לרפואה באוניברסיטת הארוורד שבארהב שהוביל את המחקר אומר: המחקר מצא קשר בין תרופות אנטי-דיכאוניות לבין אירועי כלי דם, אך נדרש מחקר נוסף כדי לקבוע במדויק מהי משמעותו. נשים מבוגרות שנוטלות תרופות אנטי-דיכאוניות, צריכות כמו כל אחד אחר לנסות לשנות גורמי סיכון ברי שליטה כמו משקל גוף, רמות כולסטרול ולחץ דם.
עוד על דיכאון עוד על שבץ
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …