שפעת וזיהומים אחרים בדרכי הנשימה מגבירים, כנראה, את הסיכון להתקף לב ולשבץ, כך טוענים חוקרים מבריטניה.מדענים מבית הספר להיגיינה ולרפואה טרופית בלונדון שבבריטניה ביצעו ניתוח מידע שהצטבר במאגרי מידע אודות כשני מיליון מטופלים. הם מצאו שבמהלך השבוע שלאחר הופעת הזיהום בדרכי הנשימה, היה למטופלים סיכון כפול להתקף לב ולשבץ שהלך וירד במרוצת חודש ימים עד ששב לקדמותו.במחקר, שהתפרסם בכתב העת האירופאי לב, אומר דר טים קלייטון שהוביל את המחקר: מידע זה מצטבר לראיות שמתרבות על הקשר בין זיהומים בדרכי הנשימה לבין התגברות הסיכון לאירועים בכלי הדם. הסיכון המוחלט שאירוע כזה יתרחש בעקבות זיהום בדרכי הנשימה הוא עדיין נמוך.מחלת השפעת מכה בין החודשים אוקטובר למאי, היא גורמת לכאבי שרירים ומפרקים, כאבי ראש, שיעול וחום המלווים, בדרך כלל, בשבועיים עד שלושה שבועות של חולשה ועייפות.עוד על שפעת
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …