גברים שמשתמשים באופן סדיר בקנביס (מריחואנה) מועדים יותר לפתח צורה אלימה של סרטן האשכים, כך נטען במחקר חדש שהתפרסם בכתב העת סרטן.המדענים בחנו 369 גברים בני 18-44 שנים שאובחנו כלוקים בסרטן האשכים ו- 979 גברים נוספים שלא לקו במחלה. הם מצאו ששימוש בקנביס הוא גורם סיכון משמעותי בסרטן האשכים ללא תלות בגורמי סיכון אחרים כמו עבר משפחתי, עישון סיגריות וצריכת אלכוהול.שימוש בקנביס בסמוך למועד האבחון היה קשור בעליה של 70% בסיכון לסרטן האשכים, וגברים שהשתמשו בקנביס לפחות פעם בשבוע או שהשתמשו בו זמן ממושך, היו בעלי סיכון גדול פי 2 בהשוואה לגברים שמעולם לא השתמשו בסם.עורך המחקר, דר סטיבן שוורץ אומר: מחקרנו אינו הראשון שטוען שהיבטים באורח חיי גברים או סביבתם הם גורמי סיכון לסרטן האשכים, אבל אנו הראשונים שבחנו את השימוש במריחואנה. בהיעדר מידע נוסף, ההחלטה לעשן מריחואנה פירושה נטילת סיכון עתידי לבריאות.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …