שילוב של שתי תרופות קיימות יכול לשמש לטיפול במחלת שחפת עמידה לתרופות, כך מאמינים מדענים.צוות מחקר מאוניברסיטת ישיבה שבארהב מצא ששילוב בין קלוולנט ומרופנם מנע התרבות של זני חיידקי שחפת במעבדה.הטיפול נראה כיעיל משום שהאנטיביוטיקה חוסמת תחילה אנזים בו משתמש חיידק השחפת להגן על עצמו מפני התרופה השנייה.פרופסור ויליאם גקובס שהוביל את המחקר אומר: הממצאים מאוד מרגשים. התגלית שלנו יכולה להיות אחת ההתפתחויות המבטיחות ביותר בחקר שחפת מאז גילוי איזוניאציד, התרופה הראשונה שנמצאה יעילה נגד שחפת.המחקר, שהתפרסם בכתב העת היוקרתי Science, הוא בעל חשיבות רבה בגלל הופעתם של זני חיידקי שחפת עמידים לתרופות בקצב מוגבר.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …