חשיפה לרעשי תנועה חזקים יכולה להגביר סיכון לשבץ, במיוחד בקרב קשישים.זהו הממצא המרכזי במחקר חדש שערכו מדענים מהמכון לאפידמיולוגיה בדנמרק, שהתפרסם בכתב העת האירופאי לב.החוקרים בחנו מידע אודות 51,485 אנשים ומצאו שכל הגברה של 10 דציבלים ברעשי התנועה מגדילה את הסיכון לשבץ ב- 14%.לא נמצא סיכון מוגבר באופן משמעותי בקרב אנשים שגילם פחות מ- 65 שנים, אך בקרב בני 65 שנים ומעלה התגבר הסיכון ב- 27% לכל הגברה של 10 דציבלים ברעשי התנועה. כאשר רעשי התנועה הגיעו ל- 60 דציבלים, הסיכון לשבץ היה גדול אף יותר.החוקר הראשי, דר מתי סורנסן, אומר: מחקרנו מראה שחשיפה לרעשי תנועה מגבירה כנראה סיכון לשבץ. ממצאינו מחזקים את הצורך לנקוט בפעולה שתפחית את חשיפתם של אנשים לרעש.
עוד על שבץ
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …