נשים שלקו בקלמידיה יכולות לסבול מהשפעות ממושכות של הבעיה שתגברנה את הסיכון להריון מחוץ לרחם, כך טוענים מדענים.הריון מחוץ לרחם מתחולל כאשר העובר מתנחל בחצוצרות שדרכן עוברות הביציות מהשחלות לרחם. מדענים מאוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד מצאו שקלמידיה, זיהום שמועבר במגע מיני, יכולה לגרום לייצור מוגבר של חלבון שנקרא PROKR2 בחצוצרות. רמות מוגברות של חלבון זה מגבירות את הסיכוי שהביצית המופרית תתנחל בחצוצרות לפני הגיעה לרחם.דר אנדריו יום, שהוביל את המחקר, אומר: ידענו שקלמידיה היא גורם סיכון רציני להריון מחוץ לרחם, אך עד עתה לא ידענו בבטחה איך הזיהום מוביל להתנחלות הביצית המופרית בחצוצרות. אנו מקווים שהמידע החדש יאפשר לרופאים לתת לנשים מידע מדויק יותר על הסיכונים בעקבות זיהום של קלמידיה ויסייע במסרים לציבור על חשיבות יחסי מין מוגנים ובטוחים יותר ועל חשיבות הבדיקות לגילוי מוקדם של קלמידיה.ממצאי המחקר התפרסמו בכתב העת האמריקני לפתולוגיה, ויכולות להיות להם השלכות חשובות מכיוון ששיעור ההריונות מחוץ לרחם עומד על 1.25%.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …