מדענים טוענים כי גילו מדוע לנשים מעשנות יש סיכון מוגבר להריון מחוץ לרחם.הריון מחוץ לרחם מתחולל כאשר הביצית המופרית נצמדת ומתחילה להתפתח מחוץ לחלל הרחם. ידוע זה מכבר שנשים מעשנות עומדות בפני סיכון מוגבר להריון שכזה, אך הסיבות לקשר לא היו ברורות.מדענים מאוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד גילו שקוטינין, כימיקל בעשן סיגריות, יכול להעלות רמות של חלבון שנקרא PROKR1 בחצוצרות. רמות גבוהות של החלבון מונעות משרירי דפנות החצוצרות להתכווץ וכך נחסם המעבר של הביצית המופרית לרחם.דר אנדריו הום, שהוביל את המחקר, אומר: מחקר זה מספק הוכחה מדעית שמאפשרת לנו להבין מדוע נשים מעשנות מועדות יותר להריון מחוץ לרחם ואיך סיגריות משפיעות על בריאות הפריון.המחקר התפרסם בכתב העת האמריקני לפתולוגיה.עוד על הריון עוד על פוריות האישה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …