קלמידיה (מחלת מין המועברת בעת משגל) יכולה להזיק לפוריות הגבר על-ידי גרימת נזק לתאי הזרע, כך נטען במחקר חדש.בעבר כבר הוכח שזיהום המועבר בעת מגע מיני יכול לפגום בפוריות האישה. הבעיה העיקרית בזיהומים שכאלה היא שלפחות 50% מהגברים ו- 70% מהנשים שלוקים בזיהומים אינם חשים כלל בתסמינים. בכינוס השנתי של האגודה האמריקנית לרפואת רביה, דיווחו חוקרים מספרד שמחלת המין קלמידיה מגבירה את הפיצול בחומר התורשתי שבתאי הזרע. במחקר שערכו נעשתה השוואה בין ה- DNA בתאי זרע של 143 גברים מזוגות חשוכי ילדים לבין קבוצת בקרה של 50 גברים פורים.רמת הפיצול בחומר התורשתי בקבוצת הבדיקה היתה גבוהה פי 3.2 מרמתה בקרב קבוצת הבקרה, ויכולת התנועה של הזרעים היתה פגומה.כאשר 95 גברים מקבוצת הבדיקה שנמצאו לוקים במחלת המין טופלו בעזרת אנטיביוטיקה, איכות הזרע שלהם השתפרה במהלך 4 חודשים ב- 35.7%. במהלך הטיפול קרוב ל- 13% מן הזוגות הצליחו להרות ולאחר גמר הטיפול אחוז ההריונות עמד על 86%.עוד על פוריות הגבר
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …