נשים שעסקו בשפע של פעילות גופנית בנעוריהן הן כנראה מועדות פחות ללקות בשיבוש קוגניטיבי (תפיסתי) מאוחר יותר בחייהן, כך נטען במחקר חדש.מדענים מהמרכז למדעי בריאות סניברוק שבקנדה בחנו את רמת הפעילות הגופנית של 9,344 נשים בארהב בשלבים שונים של חייהן. החוקרים מצאו ש- 15.5% מהן לא היו פעילות מבחינה גופנית בנעוריהן, 29.7% מהן לא היו פעילות בשנות ה- 30 לחייהן, 28.1% לא היו פעילות בשנות ה- 50 לחייהן, ו- 21.1% לא היו פעילות בקשישותן. נשים שלא היו פעילות מבחינה גופנית היו המועדות ביותר ללקות בשיבוש תפיסתי שכולל בעיות זיכרון, ריכוז ולמידה.במחקר, שהתפרסם בכתב העת של האגודה האמריקנית לגריאטריה, דיווחו החוקרים שרמת הפעילות הגופנית בנעורים הייתה קשורה באופן משמעותי לביצועים הקוגניטיביים העתידיים, זאת בשקלול גורמי סיכון כמו עישון ומדד מסת גוף גבוה (BMI).החוקרת הראשית, דר לורה מידלטון אומרת: להיות פעיל מבחינה גופנית בנעורים הוא הדבר החשוב ביותר במניעת שיבוש תפיסתי. פעילות גופנית מצמצמת את הסיכון לשיטיון, לכן יש לעודדה כבר מתחילת החיים.עוד על פעילות גופנית
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …