עליות הטיפול בסרטן בארהב כמעט והוכפלו בשני העשורים שחלפו, אך יוקר התרופות נגד סרטן אינו הסיבה העיקרית לכך, כך נטען במחקר חדש ומפתיע.אמנם המחירים העצומים של תרופות הסרטן החדשות שבו את תשומת ליבו של הציבור, אך החוקרים הגיעו למסקנה שעיקר העלייה נובע מהמספר הגדל של חולי סרטן.המחקר אף מצא שעלות הטיפול בסרטן היא רק 5% מסך כל העלויות הרפואיות בארהב, נתון שלא השתנה במרוצת העשורים האחרונים.במחקר נמצא שעלות הטיפול בסרטן בארהב, שעמדה בשנת 1987 על כמעט 25 מיליארד דולרים, הגיעה בסוף שנת 2005 ל- 48 מיליארד דולרים. העלייה בעיקרה היא תוצאה של גידול במספר מטופלי סרטן ב- 20 השנים האחרונות. עורכת המחקר, דר פלורנס טנגקה מסבירה: אוכלוסיית ארהב מזדקנת. קשישים נוטים לחלות בסרטן בשיעורים גבוהים יותר. טיפולים טובים יותר ומתקדמים יותר פירושם שיותר חולי סרטן נשארים בחיים ולכן העלויות גדלות. נראה שאנו משלמים על עלייה בשיעורי הישרדות.המחקר התפרסם בכתב העת סרטן של אגודת הסרטן האמריקנית.
עוד על סרטן
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …