נשים רגישות יותר לכאב מגברים מכיוון שיש להן יותר קולטני עצבים הגורמים להן לחוש ביתר שאת את הכאב, כך נמסר במחקר חדש שפורסם.
עורכי המחקר, שפורסם בבטאון של אגודת המנתחים הפלסטיים בארהב, אומרים כי התגלית של ההבדל בחסמי הכאב בין המינים תהיה בעלת השפעה על הטיפולים וטכניקות הניתוח הניתנים לנשים.
למחקר יש השלכות רציניות על האופן בו יש לטפל בנשים לאחר ניתוח וכמו כן על אופן הטיפול בנשים הסובלות מכאבים כרוניים (ממושכים) אומר דר ברדון וילהלמי, מעורכי המחקר.
מכיוון שלנשים יש יותר קולטני עצבים, הן חוות כאבים בעוצמה גבוהה יותר מגברים, דבר המצריך טכניקות ניתוח, טיפולים ומינוני תרופות אחרים כדי לסייע להן להתגבר על הכאב ולאפשר להן להרגיש טוב יותר הוא מוסיף.
החוקרים מצאו שלנשים יש כמות כפולה מגברים של סיבי עצבים בכל סנטימטר מרובע. ריבוי הסיבים גורם להן לחוש את הכאב בעוצמה גבוהה יותר.
המדענים טוענים שממצאיהם מפריכים את ההנחה שההבדל בסף הכאב בין המינים הוא פסיכולוגי בלבד.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …