עישון סביל (פסיבי), בעקבות שהייה בקרב מעשנים, יכול להגביר את הסיכון להתפתחות שיטיון (סניליות), כך נטען במחקר חדש.חוקרים מאוניברסיטת ברקלי מצאו שקשישים שנחשפו במהלך חייהם לעישון מיד שנייה היו מועדים ב- 30% יותר ללקות בשיטיון מקשישים שלא נחשפו לעישון סביל.במחקרים קודמים נמצא קשר בין שיטיון לעישון. המחקר הנוכחי הוא הראשון שמצא קשר בין שיטיון לבין עישון סביל.במחקר נבחנו 3,602 קשישים בני 65 שנים ומעלה. כ- 500 מהם דיווחו שנחשפו בכל מהלך חייהם לעישון סביל, כ- 28 שנים בממוצע. משתתפי המחקר נבדקו שנית לאחר 6 שנים ואז התגלה הקשר בין שיטיון לבין עישון סביל.מסכם דר תדאוס הייט שעמד בראש צוות המחקר: ממצאים אלה מראים שעישון מיד שנייה מגביר את הסיכון לשיטיון, אפילו בקרב אנשים שאין להם גורמי סיכון ידועים לשיטיון הכרוך במחלות לב מאובחנות.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …