המרכז לחקר האוטיזם באוניברסיטת קיימברידג שבבריטניה פיתח סרט מצויר חדש שהביא לתוצאות מרשימות בסיוע לילדים אוטיסטיים להבין רגשות באמצעות הבעות פנים.בסרט המצויר נראים פניהם של אנשים שונים הקשורים למכוניות ולרכבות. ילדים הלוקים באוטיזם מתקשים, לעיתים תכופות, להתחבר לרגשותיהם של הסובבים אותם ואינם יכולים לקרוא הבעות פנים או שפת גוף.אומר פרופסור סימון ברון-כהן שעמד בראש המחקר שבחן את השפעת הסרט המצויר: בסופו של הניסוי, שארך 4 שבועות, הגיעו הילדים האוטיסטיים לאותה רמה של ילדים בריאים במבחני זיהוי רגשות. התוצאות שהתקבלו הן עדיין ראשוניות, אך מאוד מרגשות משום שהתברר לנו כי אפילו בטיפול כה קצר החלו הילדים האוטיסטיים להתבונן בפרצופים ולשאוב מהם את המידע הרגשי המתאים.ניסויים עם קלטת הסרט המצויר הביאו לשיפור של 50% ביכולתם של הילדים לקרוא הבעות פנים. הקלטת מופצת כעת ב- 30,000 משפחות ברחבי בריטניה.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …