הסיכוי שנשים שהפסיקו לעשן במהלך הריונן תתמדנה בהפסקת העישון הוא נמוך בגלל החשש לעליה ניכרת במשקל לאחר הלידה, כך נטען במחקר שפורסם בכתב העת לרפואה התנהגותית.
פרופסור מישל לוין וצוותה מהמרכז הרפואי באוניברסיטת פיטסבורג, ראיינו 119 נשים שעישנו לפחות 8 סיגריות ביום וחדלו מכך כשהתברר להן שהן הרות.
החוקרים בחנו את הקשר בין בעיות משקל ומצב רוח לבין מוטיבציה לא לשוב לעשן לאחר הלידה. 65% מן הנשים טענו כי יש להן מוטיבציה גבוהה להשאר לא מעשנות לאחר הלידה. יתרת הנשים טענו כי הן מוטרדות יותר בנושאי שמירת משקל גוף נאות לאחר הלידה מאשר הפסקת עישון שעלולה להקשות על השליטה בתיאבון לדעתן.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …