במחקר, שנערך באוניברסיטת באת בבריטניה, נמצא כי 66% מן הנשים שרואיינו למחקר הגיבו בחיוב למראה מודעות לבגדים בהן הופיעו דוגמניות שדופות בשר. הנשים חשו כי עליה במשקל הגוף מצביעה על העדר כוח רצון. הדוגמניות הרזות נראו בעיניהן כאלגנטיות, מעוררות ענין, מעוררות חיבה ושנחמד לשהות במחיצתן.
החוקרים ראיינו 470 נשים שכששני שלישים מהן העדיפו את המראה השדוף והתיחסו באהדה למודעות הפרסום בהן כיכבו הדוגמניות הרזות יותר.
אומר פרופסור ברט מרטין שערך את המחקר: מחקר זה מסביר מדוע שימוש בדוגמניות רזות הוא אסטרטגיה שיווקית כה מצליחה. נשים שמאמינות כי ניתן לשלוט במשקל הגוף באמצעות פעילות גופנית ודיאטה, רואות בדוגמניות מודל לחיקוי והוכחה ניצחת שרזון הוא בר השגה ושהוא יפה יותר ואהוב יותר על הסביבה. אלה שסברו כי נשים מעדיפות דוגמניות בעלות מידות גוף ממוצעות כנראה שגו.
עוד על ירידה במשקל
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …