ניטור יכול לשפר זיהוי של סרטן השחלות בשלבים המוקדמים של המחלה עוד לפני שהתסמינים מתחילים להופיע, כך נטען במחקר חדש.במחקר, שהתפרסם בכתב העת היוקרתי לנצט, נמצא שניטור של כ- 100,000 נשים הביא לזיהוי 87 מקרים של סרטן השחלות או של גידולים גבוליים. כמעט כמחצית מהמקרים (48%) שזוהו היו בשלבים מוקדמים של המחלה. בניטור הראשון לא זוהו 13 נשים כחולות ובמהלך 12 החודשים שחלפו הן פיתחו סרטן השחלות.פרופסור איאן גקובס מאוניברסיטת קולג שבבריטניה אשר הוביל את המחקר אומר: עדיין ארוכה הדרך לפני שתהיה בידינו הוכחה מוצקה האם ניטור יכול לזהות סרטן מוקדם מספיק כדי להציל חיים. אם הממצאים ימצאו חיוביים, תקוותי היא שמה שלמדנו יסלול את הדרך לתוכנית ניטור לאומית לסרטן השחלות.נשים רבות עם סרטן השחלות בשלב מוקדם אינן חוות כל תסמין שהוא, כמו כאב בבטן התחתונה או תחושת נפיחות.עוד על סרטן
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …