הוכחה נוספת שתומכת בטענות שעישון משפיע באופן משמעותי על שיעורי תמותה ומחלות לב הוצגה בוועידה שנערכה בנורבגיה.לטענת המחקר שערכו פרופסור האאקון מייר וצוותו מאוניברסיטת אוסלו והמכון הנורבגי לבריאות הציבור במשך שלושה עשורים, אנשים שאינם מעשנים חיים יותר שנים ויש להם סיכון מופחת באופן משמעותי לפתח מחלות לב וכלי דם בהשוואה למעשנים.45% מהגברים המעשנים שנטלו חלק במחקר שהחל בשנת 1974 מתו במהלכו, בהשוואה ל- 18% שמתו מאלה שלא עישנו. מגמה דומה נצפתה גם בקרב נשים.במהלך אותה תקופה, שיעור מקרי התקף לב בקרב אלה שמעולם לא עישנו עמד על 10% בהשוואה ל- 21% בקרב המעשנים הכבדים. בקרב נשים היחס עמד על 4% מול 11% בקרב המעשנות.פרופסור מייר אומר: ממצאים אלה מראים את הקשר ארוך הטווח המצטבר בין עישון לתמותה ולסיכון למחלת לב. בקרב קבוצות אוכלוסייה מסוימות כמו נשים צעירות וקהילות של מהגרים עדיין שיעורי העישון גבוהים ויש עוד מה לעשות איתם.עוד על מחלות לב
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …