נשים שתזונתן עשירה במזונות בעלי מדד גליקמי גבוה (GI) יכולות לעמוד מול עלייה משמעותית בסיכון למחלת לב, כך נטען במחקר חדש.מדענים במכון הלאומי במילנו שבאיטליה בחנו כ- 48,000 נשים וגברים, תיעדו את הרגלי האכילה שלהם ואת שכיחות מחלות הלב בקרבם במשך מספר שנים.החוקרים מצאו שנשים שאכלו הכי הרבה פחמימות היו מועדות כמעט פי 2 לפתח מחלת לב בהשוואה לנשים שאכלו הכי מעט פחמימות. ניתוח נוסף של הממצאים גילו שצריכה גבוהה של מזונות בעלי מדד גליקמי גבוה נמצאה קשורה במחלת לב כלילית, בעוד שמזונות בעלי מדד גליקמי נמוך לא נמצאו קשורים.ממצאי המחקר התפרסמו בכתב העת לרפואה פנימית.מדד גליקמי של מזונות מצביע על מזונות ומדרג אותם לפי כמות הגלוקוזה בדם לאחר אכילתם. מזונות שמביאים לעלייה מהירה ברמת הסוכר בדם נחשבים לבעלי מדד גליקמי גבוה. מזונות שמביאים לעלייה מתונה ברמת הסוכר בדם נחשבים למזונות בעלי מדד גליקמי נמוך.עוד על תזונה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …