מדענים בסוכנות להגנת הבריאות בבריטניה (HPA) פיתחו מודל חדש שיוכל לשמש כדי להעריך האם המקרה החשוד של דלקת קרום המוח מקורו בחיידק או שמא בנגיף.נטילת דגימה מנוזלי חוט השדרה היא ההליך הנקוט כיום כדי לקבוע עם מקור הוא נגיפי או חיידקי. זיהום שמקורו מחיידק חייב להיות מאובחן במהירות כדי לאפשר סיכוי טוב של הישרדות מהמחלה.דר טוין אגדוקון מהסוכנות להגנת הבריאות אומרת: מודל החיזוי החדש מתבסס על שילוב של בדיקות דם עם איתור תסמינים שיכול לשמש לשם קבלת אינדיקציה מהירה האם החולה זקוק לטיפול אנטיביוטי (נגד חיידקים) או שאינו זקוק לו. אבחון ברור וטיפול מוקדם הם קריטיים בהגנת אלה שחשודים שלקו בדלקת קרום המוח ואלה שבאו במגע עימם. על אף שנדרשות בדיקות נוספות כדי לבחון את מידת הדיוק של המודל, מודל פשוט זה הוא הבטחה לכלי חיזוי מהיר לסיוע קליני וניהול בריאות הציבור במקרים של חשש מפני דלקת קרום המוח שמקורה בחיידק.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …