מספר גורמים תורמים לאי-רצונם של גברים להיוועץ ברופאיהם, כך טוענת דר אליזבט רפלי, הדוברת המדעית של המכון לחקר סרטן בבריטניה.דר רפלי אומרת: מקובל לומר שגברים מעדיפים לטמון את ראשם בחול, זה נכון בהכללה, אך הדרך שבה מידע בריאותי נגיש לגברים, אי-הכרות עם רופא המשפחה ומודעות הציבור תורמים כולם לכך שגברים ימעטו לפנות לרופא לקבלת עזרה. גברים רבים אינם מתייעצים כלל עם הרופא עד להגיעם לזקנה, ומשמעות הדבר היא שלא פיתחו מערכת יחסים עם הרופא. היעדר מערכת יחסים הופכת פגישה עם רופא למביכה עד מאוד בבעיות בריאות מסוימות. נשים, לעומתם, נפגשות באופן סדיר עם רופא כדי לקבל מרשם לגלולות למניעת הריון, לבצע בדיקת משטח צוואר הרחם, ומאוחר יותר בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן שד. פירוש הדבר הוא שלנשים קל יותר לדבר על נושאים קשים. מודעות הציבור לנושאים כמו סרטן צוואר הרחם וסרטן שד גבוהה לעין ארוך ממודעות הציבור לבעיות גבריות כמו סרטן הערמונית וסרטן האשכים.
עוד על בדיקות תקופתיות וחשיבותן
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …