מדענים גילו מהו האופן בו הנגיף שגורם לפצעי קור (הרפס השפתיים) מסתתר בגוף ומתחמק מהתרופות.פצעי קור נגרמים על-ידי נגיף שנקרא הרפס סימפלקס 1 (HSV1) שפולש לתאים במעטה החיצוני של העור וגורם לשלפוחיות מלאות בנוזלים.לטענת המדענים מאוניברסיטת דיוק שבארהב, הנגיף נמצא בדרך כלל במצב רדום בעצבי הפנים עד אשר נכנס לפעולה בעקבות עקות חום גבוה או חשיפה מופרזת לקרני השמש. צוות המחקר גילה איך מתחבא הנגיף ובאיזו דרך הוא עובר ממצב רדום למצב פעיל וחזרה.במחקר, שהתפרסם בכתב העת היוקרתי Nature, נטען שעקה סביבתית גורמת לנגיף הרדום להתחיל וליצר כמויות עודפות של RNA שמייצר חלבונים שהופכים את הנגיף לפעיל.חלבונים אלה גורמים לנגיף לשכפל את עצמו ומשלוח חדש של נגיפים נע מעצבי הפנים לאתר הזיהום ליד הפה וגורם לפצעי קור.פרופסור בריאן סולן שהוביל את המחקר אומר: התרופות הקיימות קוטלות רק את הנגיף הפעיל ואינן מסוגלות להשמיד את הנגיף הרדום. כעת שאנו מבינים איך הופך הנגיף לפעיל, ישנה אפשרות עקרונית לפתח טיפולים שיעירו את הנגיף מתרדמתו ולאחר מכן יקטלו אותו. דבר זה יביא לריפוי מלא והחולה לא ילקה יותר בפצעי קור.עוד על פצעי קור (הרפס)
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …