השימוש המוגבר בחומרי הדברה ובדשנים כימיים, המצטברים בסופו של דבר במים, קשור לעליה בשיעור מקרי הלידות המוקדמות בארהב, כך נטען במחקר חדש.אלה הן מסקנותיו של פרופסור פול וינצסטר מאוניברסיטת אינדיאנה שבארהב. צוות המחקר מצא מתאם בין עליה עונתית בשיעור מקרי לידות מוקדמות לבין עליה באותן עונות ברמות זיהום המים בחומרי הדברה ובדשנים כימיים.הצוות בחן מידע אודות 27 מיליון לידות בארהב בין השנים 1996-2002. אחוז הלידות בטרם עת הגיע לשיאו בחודש יוני (כ-12%).המתאם בין שיעור הלידות המוקדמות לבין רמות זיהום המים היה קשור למקום מגוריהן של הנשים ולא היה תלוי בגילן, ברמת החינוך, בהרגלי התזונה או באורח חייהן.פרופסור וינצסטר, שהוא מומחה למיילדות מודאג מן המספר שהולך וגדל של מומי לידה ולידות בטרם עת והוא מצביע על זיהום המים בחומרי הדברה ודשנים כימיים כגורמים משמעותיים להתרחבות הבעיה.עוד על מומי לידה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …