מי ברז שמטופלים בכלור יכולים להגדיל באופן ניכר את הסיכון למומים רציניים בעוברים, כך מזהירים מדענים.החוקרים מצאו שרמות גבוהות של תוצרי כלור במי השתייה יכולים להכפיל את הסיכון למומים רציניים בלב ובמוח.במחקר, שהתפרסם בכתב העת לבריאות סביבתית, נבחנו כ- 400,000 תינוקות בטייוון. נמצא שהתינוקות היו מועדים יותר להיוולד עם מומים של חור בלב, שפה שסועה ומצב שנקרא אננספלוס בו חסרות בעת הלידה רקמות רבות במוח ובגולגולת.החוקר הראשי, דר גואני גקולה מאוניברסיטת ברמינגהם שבבריטניה אומר: סיבת הקשר אינה ברורה. אך ממצאינו אינם רק מציגים ראיה שחיטוי המים בכלור יכול לגרום למומי לידה, אלא אף מעלים את הטענה שתוצרי כלור במים יכולים להיות אחראים למומי לידה מובהקים ושכיחים. עוד על מומי לידה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …