מחקר חדש טוען שנשים מועדות יותר לסבול מכאבי צוואר מגברים, ללא קשר לגילן או לתעסוקתן.מדענים מאוניברסיטת גוטנברג שבשבדיה בחנו 627 נשים צעירות ו- 573 גברים צעירים. ממצאי המחקר הראו שכאבי צוואר שכיחים יותר בקרב הצעירות, ויותר מקרים חדשים נצפו בקרבן במהלך 4 שנות המחקר.החוקרים בחנו קבוצה שנייה של 870 נשים ו- 834 גברים שהשתמשו במחשב בעבודתם. ממצאי המחקר בקבוצה השנייה הראו אף הם שכאבי צוואר וגב עליון שכיחים יותר בקרב נשים.דר אנה גרימבי-אקמן, שהובילה את המחקר, אומרת: קיים ויכוח מתמשך בין חוקרים מדוע כאבי שרירים ומפרקים, כמו כאבי צוואר, כה שכיחים, ומדוע נראה שהם נפוצים יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים. מצבי עקה (Stress) שכיחים יותר בקרב נשים, ונראה שיש להם חלק בהתפתחות רבה יותר של כאבי צוואר בנשים מאשר בגברים.
תגילי חיזוק להקלה על כאבי צוואר עוד על כאבי גב
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …