במחקר חדש נטען שבחירת בן הזוג נקבעת באופן חלקי על-ידי הגנים שלנו. במחקר, שהתפרסם בכתב העת למדעי הפסיכולוגיה, נמצא קשר בין מערך גנים הכרוך בתיפקוד חיסוני לבין בחירת בן זוג.בני אדם הם בעלי נטיה להעדיף בני זוג שהם בעלי דפוס גנטי שונה מהם ולא בעלי דפוס גנטי דומה. העדפה זו מסייעת להמנע מזיווגי קרבה ומחזקת את המערכת החיסונית של הצאצאים על-ידי חשיפה למגוון רחב יותר של גורמי זיהום.המחקר בחן האם דמיון בדפוס הגנטי בקרב זוגות יכול לנבא על היבטים ביחסי המין שלהם. אומרת דר כריסטין גרבר-אפגר שעמדה בראש צוות המחקר: כאשר הדמיון בדפוס הגנטי של בני הזוג עולה, היענותה המינית של האישה לבן זוגה יורדת, מספר בני זוג נוספים ליחסי מין עולה ומשיכתה לגברים שאינם בני זוגה הראשוניים מתגברת, בעיקר בשלב הפורה של המחזור החודשי. זהו מחקר ראשון שדן בכימיה של הרומנטיקה ושהראה איך גנים מתחרים יכולים להשפיע על יחסי מין בקרב זוגות.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …