גברים בעלי שלפוחית שתן רגיזה ותסמינים בדרכי השתן התחתונות המקבלים טיפול תרופתי משולב יחוו שיפור רב יותר מגברים המקבלים תרופה בודדת, כך נטען במחקר שהתפרסם בכתב העת היוקרתי JAMA.
שלפוחית שתן רגיזה היא תסמונת המאופיינת בדחף להשתין המתבטא בתכיפות מוגברת של השתנה במשך שעות היום והלילה. תסמיני דרכי שתן תחתונות כוללים השתנה מהוססת וזרם שתן חלוש.
דר סטיבן קפלן וצוותו, מאוניברסיטת קורנל, בחנו יעילות של שתי תרופות נפוצות בקרב חולים מ- 95 מרפאות אורולוגיות ברחבי ארהב. במחקר, שנערך במשך 12 שבועות השתתפו 879 נבדקים. כרבע מהם קבלו תרופה אחת, רבע אחר קבל תרופה שניה, רבע נוסף קבל שילוב של שתי התרופות והרבע האחרון שימש כקבוצת בקרה.
80% מן הנבדקים שקיבלו את הטיפול המשולב דווחו על שיפור בתסמינים בהשוואה ל- 65% ול- 71% בקרב אלה שקיבלו תרופה בודדת.
מסכם דר קפלן: טיפול תרופתי משולב לתסמינים בדרכי השתן נמצא כיעיל יותר מאשר טיפול בתרופה בודדת
עוד על בריחת שתן בגברים
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …