נשים לאחר גיל המעבר תוכלנה ליהנות מאיכות חיים טובה יותר, באופן משמעותי, על-ידי נטילת טיפול הורמונאלי חלופי (HRT), כך נטען במחקר חדש.מטרת טיפול זה היא להגביר את רמות הורמון האסטרוגן, שיורדות באופן טבעי בקרב נשים בגיל המעבר.במחקר, שהתפרסם בכתב העת הבריטי לרפואה, נמצא שנשים שנטלו HRT חוו פחות גלי חום, פחות הזעת לילה, נדודי שינה וכאבי מפרקים.מחקר זה הוא מן הגדולים בסוגו ונבדקו בו יותר מ- 2,100 נשים בגיל המעבר מבריטניה, אוסטרליה וניו-זילנד.פרופסור אליסטר מקלנן מאוניברסיטת אדלייד שבאוסטרליה, שהוביל את המחקר אומר: איכות החיים הכללית בכל קני המידה השתפרה. אפילו בקרב נשים שלא חוו גלי חום והיו הרבה אחרי גיל המעבר נצפה שיפור קטן אך מדיד באיכות החיים שהתבטא בשיפור באיכות השינה, במיניות ובכאבי מפרקים. עבור רוב הנשים שחוו תסמינים משמעותיים של גיל המעבר, תועלות הטיפול ההורמונאלי החלופי עולות על הסיכון שכרוך בו. עוד על גיל המעבר
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …