חשיפה לכמויות גדולות של חומרי הדברה יכולה להעלות את הסיכון להתפתחות גידולים במוח, כך נטען במחקר חדש.מדענים בצרפת בחנו עובדי חקלאות שנחשפו לחומרי הדברה ומצאו שכולם נמצאו בסיכון גבוה יותר לגידולים במוח. אלה מביניהם שנחשפו לכמויות חומרי ההדברה הגדולות ביותר הכפילו את הסיכון.מן המחקר עולה שקבוצה זו של עובדי חקלאות הם בעלי סיכון גבוה פי 3 מכלל האוכלוסייה לפתח גליאומה שהוא סוג של גידול במערכת העצבים המרכזית.אומרים החוקרים: מחקרנו מאשש את חלקם של חומרי ההדברה בעליית הסיכון לגידולים במוח, במיוחד בעת חשיפה לכמויות גדולות וכאשר עולה ריכוזם של קוטלי פיטריות. נדרשים מחקרים נוספים רחבי היקף לבדוק את הקשר האפשרי בין סוגים שונים של חומרי הדברה לבין הסיכון לגידולים במוח.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …