מנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר את השימוש בתלידומיד לטיפול בסרטן מוח העצמות במשולב עם טיפול כימותרפי תקני.
האישור ניתן על סמך מחקרים שבדקו את יעילות התרופה בשילוב עם טיפול כימותרפי תקני. במחקר נמצא כי 51.5% מן המטופלים הגיבו לטיפול המשולב בהשוואה ל- 35.6% שהגיבו לכימותרפיה בלבד.
תלידומיד שווק בתחילת דרכו כמשכך כאבים וניתן אף לנשים הרות להקלה על בחילות הריון ונדודי שינה. נשים שנטלו את התרופה בתחילת ההריון הביאו לעולם תינוקות עם מומי לידה קשים כמו גפים חסרות או מקוצרות. קרוב ל- 40% מתינוקות אלה מתו בשנת חייהם הראשונה. בשנת 1962 נאסרה מכירתה של תרופת התלידומיד לציבור.
בשנת 1964 נתן רופא ירושלמי את התרופה לחולה צרעת במטרה לסייע לו להרדם. להפתעתו, תוך שלושה ימים נעלמה הצרעת ופצעיה החלימו. לאחר הפסקת הטיפול, שבו והופיעו פצעי הצרעת. מאז משמש התלידומיד לטיפול בחולי איידס וצרעת כאמצעי לדיכוי תסמינים.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …