ארס נחשים כטיפול רפואי לסרטן? זה נשמע מוזר, אך דר סון וצוותו מדווחים, בכתב העת לריפוי מולקולארי של סרטן, על יעילותו של רעלן המצוי בארס נחשים (SVT) בעיכוב סרטן הערמונית מסוג שאינו תלוי באנדרוגן.ברמה המולקולארית התמקד המחקר בגורם הנמצא בגרעין התא שמעכב תהליך של מוות עצמי של התא (אפופטוזיס). החוקרים הראו שרעלן ארס הנחשים מביא לניטרול אותו גורם בגרעין התא ובעקבות כך מתחולל תהליך המוות העצמי של התא הסרטני. ככל שגדל הריכוז של הרעלן כך גדל מספר התאים הסרטניים שמתו בתהליך השמדה עצמית.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …