נשים שלקו בדיכאון מועדות יותר לפתח את הפרעת העצמות אוסטיאופורוזיס, כך טוענים מדענים במחקר חדש.במחקר בו נטלו חלק 89 נשים מדוכאות ו- 44 נשים שאינן מדוכאות בנות 21-45 שנים, נמצא שבקרב 17% מן הנשים המדוכאות הופיעה הידלדלות העצם באזור הירך בהשוואה ל- 2% בלבד בקרב הנשים שאינן מדוכאות. מחלת אוסטיאופורוזיס מתחוללת כאשר מרקמים סידניים קטנים בעצם נשברים או מידלדלים, דבר שהופך את העצם למועדת יותר לשברים.במחקר, שהתפרסם בכתב העת לרפואה פנימית, אומר דר ריצארד נקמורה שהוביל את המחקר: חולים רבים מאובחנים כלוקים באוסטיאופורוזיס רק לאחר שהם שוברים עצם. כעת אנו יודעים שדיכאון יכול לשמש כאות אזהרה, מכיוון שנשים מדוכאות מועדות יותר מנשים אחרות, בעת התקרבן לגיל המעבר, לסיכון מוגבר ללקות בשברי עצמות.מחלת אוסטיאופורוזיס פוגעת במחצית הנשים וכבחמישית מן הגברים. עוד על אוסטיאופורוזיס עוד על דיכאון
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …