נשים שעוברות טיפולי הפריה מסוימים מועדות יותר ללדת בן, כך נטען במחקר חדש.מדענים באוניברסיטת ניו-סאות-ווילס שבאוסטרליה בחנו לידות באוסטרליה ובניו-זילנד בין השנים 2002-2006, וערכו השוואה בין מספר הבנים למספר הבנות שנולדו בעקבות הפריה חוץ גופית (IVF) ובטכניקת הפריה נוספת של הזרקת זרע (ICSI) שבה מוזרק הזרע ישירות לביציות.ניתוח של כמעט 14,000 לידות הראה שבעקבות הפריה חוץ גופית 53%-56% מהתינוקות היו בנים, בכפוף לתכיפות שבה הושתלה הביצית המופרית ברחם. שיעור הבנים הטבעי עומד על 51%. מנגד, רק 49% מהתינוקות שנולדו בעקבות הזרקת זרע היו בנים.במחקר, שהתפרסם בכתב העת הבריטי למיילדות ולגניקולוגיה, פרופסור מייקל צפמן, שהוביל את המחקר, אומר: אם אנו יכולים לגלות איזו טכניקה אחראית להבדל ומדוע, נהיה מסוגלים להבטיח שהיחס בין המינים ישוב לתקנו.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …