מדענים בארהב מצאו שהנקה יכולה להגן על נשים מפני תסמונת מטבולית, מקבץ של גורמי סיכון שמגדיל את הסיכון לסוכרת ולמחלת לב.מחקר בן 20 שנים עם 704 נשים בגיל 18-30 שנים מצא שהנקה מורידה את הסיכון לתסמונת מטבולית ב- 39%-56% בקרב נשים שלא פיתחו סוכרת הריון.בקרב נשים שכן פיתחו סוכרת במהלך ההריון, הסיכון לתסמונת מטבולית ירד באופן מרשים אף יותר ל- 44%-86% בהתאם למשך זמן ההנקה.החוקרת הראשית הייתה דר אריקה גונדרסון והמחקר התפרסם בכתב העת סוכרת.אומרת דר גונדרסון: הממצאים מצביעים שהנקת תינוק היא בעלת השפעה חיובית מתמשכת על גורמי סיכון של האישה לפתח סוכרת או מחלת לב.בנוסף להבטחת תזונה אידיאלית להתפתחות התינוק ולבריאותו, הנקה יכולה לשפר את בריאותה של האם לטווח ארוך.עוד על הנקה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …