במחקר חדש נטען שעלה בידי המדענים לאתר את המנגנון שיכול להסביר מדוע אימהות מסוימות לוקות בדיכאון שלאחר לידה.המדענים מקווים שתגליתם תסייע להוביל לטיפולים משופרים יותר למצב בריאותי זה.החוקרים מאוניברסיטת קליפורניה שבארהב יצרו מודל של דיכאון שלאחר לידה בחיות מעבדה ומצאו שמחסור בחלבון מסוים שחיוני להתאמת הגוף לשינויים בהפרשת הורמוני מין בעת הריון גורם להופעתם של תסמיני הדיכאון.כאשר פעילותו של החלבון שבה לקדמותה השתפרו תסמיני הדיכאון באימהות. דר תומס אינסל שהוביל את המחקר אומר: זו הפעם הראשונה שיש לנו מודל שימושי של דיכאון שלאחר לידה. מחקרנו אף מצביע על אזור מטרה מוגדר במוח לטיפול תרופתי בהפרעה ש- 15% מהנשים לוקות בה לאחר הלידה.עוד על דיכאון לאחר לידה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …