מדענים מזהירים כי ילדים שאימותיהם נחשפו, בעת ההריון, לחומר ההדברה די.די.טי, עלולים לסבול מעיכובים בשלבי התפתחותם הראשונים.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת לרפואת ילדים, נמצא כי ריכוזים גבוהים של חומר ההדברה בדמן של אימהות הרות גרם לירידה משמעותית בהתפתחות התפיסתית של ילדיהן בגיל שנה ושנתיים.
עליה ברמות הדי.די.טי הביאה לירידה בהתפתחותם המנטלית של הילדים. ככל שהרמות היו גבוהות יותר כך הירידה בהתפתחות היתה גדולה יותר. גם כישורים גופניים נפגעו, אך פחות.
חומר ההדברה השנוי במחלוקת די.די.טי ידוע זה מכבר כגורם ללידות טרם זמן ולתינוקות בעלי משקל ירוד, והשימוש בו נאסר במדינות רבות, אך ידוע כי במדינות רבות עדיין משתמשים בו, בעיקר נגד יתושים הגורמים למלריה.
מסכמת עורכת המחקר, פרופסור ברנדה אנקנזי: יש לשקול את ממצאינו לפני שמחליטים להשתמש בדי.די.טי. ביודענו את השפעת המלריה על תמותת ילדים, אין אנו ממליצים לאסור את השימוש בו, אך יש להקדיש חשיבה איך מגנים על נשים וילדים מפניו.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …