נשים שלוקות בדיכאון בעת הריון מועדות יותר ללדת תינוקות בעלי בעיות התפתחותיות, כך נטען במחקר חדש.המדענים מאוניברסיטת מערב אנגליה שבבריטניה בחנו את תיקיהן הרפואיים של 11,098 נשים שילדו בשנים 1991-1992 ומצאו שדיכאון במהלך ההריון הגדיל את הסיכון לבעיות תפיסתיות או התנהגותיות בקרב הילדים ביותר משליש. הסיכון גדול אף יותר, כ- 50%, אם הדיכאון נמשך לאחר הולדת התינוק.אומר דר טוייטי דייב שהוביל את המחקר: הממצאים מראים שלדיכאון בעת הריון השפעה שלילית על התפתחותם התפיסתית של ילדים, גם לאחר שנוטרלו השפעותיו של דיכאון לאחר לידה. המסר החשוב הנוסף הוא שדיכאון ממושך וכמו כן עוצמת הדיכאון בעת הריון, הם בעלי השפעה על הילדים.עוד על דיכאון עוד על מומי לידה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …