דבש מסייע בהחלמת פצעים

התרופה ביתית שהיא בת אלפי שנים חוזרת לקדמת הטיפול הרפואי. דבש מסייע בטיפול בפצעים מסוימים טוב יותר מרוב התרופות האנטיביוטיות המודרניות.
חוקרים מאוניברסיטת בון בגרמניה מטפלים זה שנים בדבש וצוברים נסיון רב בדבש רפואי. אפילו פצעים כרוניים, שזוהמו בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה, החלימו תוך מספר שבועות. בעקבות הנסיון המעשי הרב שהצטבר מתכננים החוקרים לערוך מחקר רב משתתפים במספר מרכזים רפואיים בגרמניה כדי לתעד באופן מדעי את התכונות המרפאות של הדבש.
העובדה כי דבש מסייע בהחלמת פצעים היתה ידועה למצרים הקדמונים לפני כמה אלפי שנים. בשתי מלחמות העולם במאה ה-20 שימשו חבישות עם דבש כסיוע להחלמת פצעיהם של החיילים, אך הופעת האנטיביוטיקה המודרנית במהלך מלחמת העולם השניה החליפה את הטיפול הביתי הותיק.
מסביר דר ארנה סימון, העומד בראש הצוות המטפל בדבש רפואי באוניברסיטת בון: בתי חולים כיום נאבקים בחיידקים שעמידים לכמעט כל התרופות האנטיביוטיות, כתוצאה מכך הטיפול הרפואי בעזרת דבש נראה שוב כאמצעי מבטיח לטיפול בפצעים.
דר סימון עובד באגף הסרטן במרפאת ילדים באוניברסיטת בון. פצעים כרוניים הם בעיה קשה לטיפול בקרב חוליו הצעירים. התרופות המשמשות לטיפול בסרטן, לא רק מאטות את התרבותם של תאי הגידולים, הן גם פוגמות בתהליך החלמת פצעים. החלמת פציעה בעור, שבמצב תקין, מתחוללת תוך שבוע, אורכת בקרב ילדים חולי סרטן חודש ימים או אף יותר. ילדים החולים בלויקמיה הם בעלי מערכת חיסונית חלשה. אם חיידק מגיע לזרם הדם דרך פצע בעורם, התוצאה עלולה להיות הרעלת דם קטלנית.
הדבש הרפואי המשמש את הצוות של דר סימון נושא תו תקן של האיחוד האירופאי ואיכותו נבדקת באופן סדיר.
מסכם דר סימון: ההצלחות בטיפול מדהימות. הרקמה המתה בפצעים נידחת מהר יותר והפצעים מחלימים מהר יותר. החלפת התחבושות מכאיבה הרבה פחות. קל להסיר אותן משום שאין הן נדבקות לפצע ולכן אין נזק לרקמות החדשות בפצע. בעיית הריח הרע של פצעים, שמכבידה על חולים רבים, כמעט ולא קיימת. עלה בידנו להביא להחלמת פצעים שבמשך שנים נותרו פתוחים תוך שבועות ספורים.
ידוע, זה זמן רב, כי לדבש יש תכונות חיטוי. בעת יצור הדבש, מוסיפה הדבורה אנזים לדבש הנקרא גלוקוז אוקסידז. אנזים זה מבטיח יצור שוטף של פרוקסיד מימן, שהוא חומר חיטוי יעיל, מהסוכר המצוי בדבש.

אולי יעניין אותך...

זקפה רכה

זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל

 זקפה רפה  2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.