מחקר חדש שערכו מדענים מאוניברסיטת מונטריאול שבקנדה מצא שגיל ומגדר הם בעלי תפקיד מהותי באופן שבו אנשים מגיבים לעקות ודחקים.החוקרים בחנו מדגם של אנשים בני 20-64 שנים וגילו שנשים שנמצאו מתגוננות יותר היו בעלות סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם, וגברים קשישים שנמצאו כמתגוננים יותר היו אף הם בעלי סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם.תחת כנפי המושג מתגוננות כללו המדענים התנהגות שמאופיינת בהימנעות, הכחשה או הדחקה של מידע שנתפס כמאיים. תוצאות התנהגות זו הן יתר לחץ דם ודופק לב מוגבר.פרופסור ביאנקה דאנטונו, שהובילה את המחקר אומרת: מהממצאים עולה שרצון לחיי חברה הוא דבר מולד והשתייכות לקבוצה חברתית היא זו שתרמה להישרדותם של הקודמים לנו. סביר להניח שגם כיום רוב האנשים חווים מצוקה חברתית כאיום על קיומם. תגובה מתגוננת חזקה מסייעת אמנם בשימור ההערכה העצמית כאשר עומדים בפני איום שכזה, אך מחירה הוא עלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …