גיהוק ממושך, קשיי בליעה מלווים בירידה במשקל עלולים להיות סימנים מוקדמים להתפתחות סרטן בושט, כך נטען במחקר חדש.
החוקרים בבית החולים גימס קונולי בדבלין אירלנד מצאו מבין 99 חולי סרטן שנבדקו 27 חולים שדיווחו על גיהוק ממושך. זהו מספר משמעותי טוענים החוקרים שמקווים שממצא זה יסייע בגילוי מוקדם של סרטן הושט.
אומר פרופסור תום וולש שהוביל את המחקר: סרטן הושט הוא מחלה ששיעורי התמותה ממנה גבוהים. רוב הלוקים במחלה חווים את תסמיניה במשך שלושה חודשים ויותר, שבמהלכם הם מאבדים ממשקלם כ- 5 קג, לפני שהמחלה פורצת במלוא עוזה. את המסר הזה אנו מנסים להעביר לחולים, ודוחקים בהם שלא להתעלם מסימני האזהרה המוקדמים.
גיהוק נגרם על-ידי התכווצות בלתי רצונית של שרירי הסרעפת הגורמים לסגירה קצרה של מיתרי הקול. למרות שבמחקר חדש זה נקשר הגיהוק עם סרטן, הסיבה השכיחה יותר להופעתו היא אכילה מהירה מדי או שתיה מרובה מדי.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …