גברים, לעיתים תכופות, חוששים מהשלכות טיפול בסרטן הערמונית ולכן אינם פונים לרופא, אפילו אם הם חווים תסמינים מקדימים, כך נמצא במחקר חדש.במחקר שנערך באוניברסיטת ברמינגהם שבבריטניה גילו המדענים שבעוד שגברים מזהים, לעיתים תכופות, את התסמינים העיקריים של סרטן הערמונית, הם דוחים את הפניה לקבלת טיפול רפואי מתוך פחדים.החוקרים מצאו שגברים רבים סבורים שאין זה גברי לפנות לקבלת עזרה, למרות העובדה ששליש מחולי סרטן הערמונית מתים מן המחלה.החוקרת הראשית, דר סוזן הייל אומרת: למרות ההתעלמות, לכאורה, מתסמיני סרטן הערמונית, הגברים, לאמיתו של דבר, חרדים ביותר. הפחדים מהשפעת המחלה ומהטיפול הם בעלי ההשפעה המכרעת על החלטתם לקבל סיוע רפואי.במחקר, שהתפרסם בכתב העת לפסיכולוגיה של הבריאות, נטען עוד שגברים דוחים את הביקור אצל הרופא בגלל התפיסה שלרופאים יש גישה שלילית למטופלים ממין זכר.עוד על סרטן הערמונית
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …