בנות ובנים לומדים באופן שונה, אך רצוי לחשוב פעמיים לפני שמעבירים את הילדים לכיתות נפרדות. מחקר חדש שנערך באוניברסיטת תל-אביב מצא שבנות משפרות באופן ניכר את ציוני הבנים בבית הספר.פרופסור אנליה שלוסר שהובילה את המחקר אומרת: להיות בקרב יותר בנות זה טוב לכולם. מצאנו שגם הבנים וגם הבנות הצטיינו יותר בכיתות בהן היה רוב לבנות.פרופסור שלוסר בחנה בנים ובנות בכיתות מעורבות בבית הספר היסודי, בחטיבת הביניים ובתיכון. במחקרה, שטרם התפרסם, הגיעה החוקרת למסקנה שכיתות בהן יש 55% בנות ויותר, ההישגים במבחנים טובים יותר ושיש פחות התפרצויות של אלימות בכיתות.החוקרת משערת שרוב של בנות בכיתה מפחית את כמות ההפרעות ומטפח יחסים טובים יותר בין התלמידים ובין מוריהם. המורים עייפים פחות בכיתות כאלה והתלמידים בהכללה יותר שבעי רצון.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …