מדענים בהולנד מפתחים בדיקת דם פשוטה שתוכל להראות לאישה הרה אם העובר שברחמה לוקה בתסמונת דאון.נכון להיום, בדיקה פולשנית שבה נוטלים דגימה ממי שפיר או מרקמת השליה, היא הדרך לגלות, במידה והאם מעוניינת, האם יש לעובר תסמונת דאון. המדענים במרכז הרפואי באוניברסיטת מסטריכט שבהולנד, שמפתחים בדיקה לזיהוי הכרומוזום העודף שאופייני לתסמונת דאון, מאמינים שהמצב ישתנה תוך 2-5 שנים.החוקרת הראשית, דר סוזאנה פרינץ אומרת: ערכת הבדיקה זולה בהשוואה לעלות האבחון הפולשני טרום לידה והיא תעלה בין 30 ל- 150 יורו.גורם הסיכון היחיד שידוע להופעת תסמונת דאון הוא גיל היולדת. כמו כן קיימות ראיות מסוימות שמצביעות על גורמי סביבה כמו חשיפה לחומרים מזהמים או לעשן סיגריות במהלך ההריון כגורמים שיכולים להגביר את הסיכון.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …