בדיקה פשוטה יכולה לחזות בדייקנות מי מבין הילודים נמצא בסיכון לפתח רמות מסוכנות של צהבת, כך טוענים מדענים מבית חולים לילדים בפילדלפיה שבארהב.צהבת לאחר הלידה, אותו גוון צהבהב בעור שנגרם מהצטברות של תוצר דם שנקרא בילירובין, שכיחה בקרב תינוקות שזה עתה נולדו ובדרך כלל נעלמת מעצמה. היא עלולה להתפתח לנזק מוחי בחלק זעום מן המקרים.האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים ממליצה על שתי אפשרויות, בנפרד או במשולב, להערכת הסיכון שהצהבת תתפתח למצב רציני: מדידה של רמות הבילירובין וניטור רשימת גורמי סיכון, כמו אופן האכלת התינוק (יניקה או בקבוק), אחים עם עבר של צהבת, וגזע.במחקר, שהתפרסם בכתב העת לרפואת ילדים, אומרים החוקרים שבדיקת בילירובין שמשולבת עם הנתון של משך ההיריון, היא השיטה המדויקת ביותר לחזות סיכון לצהבת בקרב ילודים.אומר דר רון קרן שהוביל את המחקר: האתגר שעומד מול כל רופא ילדים שמטפל בילודים הוא לזהות מי מהם יפתח רמת בילירובין שיכולה לגרום לנזק. מצאנו שמדידת בילירובין לכל תינוק, ושילוב מידע זה עם נתון משך ההריון, מאפשר לחזות באופן מדויק מי מבין הילודים נמצא בסיכון גבוה מאוד ומי מהם נמצא בסיכון נמוך מאוד.שיטת ניטור זו תאפשר לרופאי הילדים לקבוע מי מהילודים צריך להישאר בבית החולים להשגחה ומי יכול ללכת הביתה ולשוב רק לביקורת צהבת. כ- 70% מהילודים נמצאים בסיכון נמוך, 13% נמצאים בסיכון גבוה והיתרה בסיכון בינוני.
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …