אמהות מניקות חייבות לוודא שהן מקבלות מספיק סידן מתזונתן, כך נטען במחקר חדש.חוזקה של הלסת, ובעיקר באזור השינים והחניכיים, עלולה להפגע בעקבות מחסור בסידן, בעיקר אצל אמהות מניקות, כך מזהירים המדענים במחקר שהתפרסם בכתב העת לרפואת חניכיים.במחקר, שנערך באוניברסיטת טוהוקו שביפן, מצאו החוקרים כי מחסור בסידן עלול לסכן את העצם באזור שתומך בשינים.אומר דר קנקו שוגי שעמד בראש צוות המחקר: מחקרנו מדגיש את החשיבות שיש לתזונה עתירת סידן לאמהות שמניקות. במחקרים בחיות מעבדה הוכח שהנקה עלולה להגביר את אובדן העצם אצל האם, במיוחד במקרים בהן קיים מחסור של סידן בתזונה.המינון היומי המומלץ לסידן הוא 1000-1500 מג.
עוד על הנקה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …