אלכוהול וסרטן השד – נשים ששותות רק 3-6 משקאות אלכוהוליים בשבוע הן, ככל הנראה, בעלות סיכון מוגבר במעט לסרטן שד, כך נטען במחקר חדש.
מדענים בבית הספר לרפואה באוניברסיטת הארוורד שבארה"ב ניתחו מידע אודות 105,986 נשים שלקחו חלק במחקר בריאות של אחיות שנערך בין השנים 1980-2008.במהלך תקופה זו התגלו 7,690 מקרים של סרטן שד פולשני, והחוקרים מצאו שנשים שצרכו 3-6 כוסות יין בשבוע היו בעלות סיכון מוגבר ב- 15% למחלה. נשים ששתו לפחות שני משקאות אלכוהוליים ביום היו בעלות סיכון מוגבר ב- 51% בהשוואה לנשים שלא שתו כלל.
במחקר, שהתפרסם בכתב העת של האגודה הרפואית האמריקנית, עורכי המחקר אומרים: "נשים תצטרכנה לשקול את הסיכונים הצנועים שכרוכים בצריכה מתונה של אלכוהול על סרטן שד מול ההשפעות המועילות על מחלות לב וכלי דם כדי לקבל את ההחלטה האישית הטובה ביותר בקשר לצריכת אלכוהול".
2.11.2011