במחקר חדש, שהתפרסם בכתב העת לרפואת בית החזה, נמצא שאכילת תפוחים על-ידי אימהות במהלך ההריון עשויה להעניק לילדיהן הגנה מפני התפתחות אסטמה במהלך חייהם.במחקר ממושך זה נערך, תחילה, מעקב אחר תזונתן של 2,000 נשים הרות, ולאחר מכן נבדקה השפעת התזונה בעת ההריון על התפתחות דרכי הנשימה של יותר מ- 1,200 מילדיהן חמש שנים מאוחר יותר. מתוך מגוון סוגי המזון שנצרך ותועד על-ידי האימהות ההרות, הסיקו החוקרים שילדים שאמהותיהם אכלו תפוחים הם בעלי סיכון מופחת באופן משמעותי לפתח אסטמה או נזלת אלרגית. המחקר התמקד בהערכה רפואית של אסטמה ותסמינים הכרוכים בה כאשר הגיעו הילדים לגיל 5 שנים. מן המחקר עולה, שלמעט אכילת תפוחים, לא נמצא מתאם עיקבי בין מזון שנצרך בעת ההריון לבין סיכון להתפתחות אסטמה בקרב 1,253 הילדים שנבדקו.מתאם נוסף שנמצא, במחקר שנערך בו זמנית בסקוטלנד ובהולנד, היה בין אכילת דגים בעת ההריון לבין שיעור מופחת של מקרי אקזמה מאובחנים בקרב ילדיהן.
עוד על אסטמה
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …