ילדים שחביבים עליהם מזונות מתוקים יכולים להיות מועדים יותר לחוות תסמינים של דיכאון, כך טוענים מדענים.חוקרים מארהב מצאו קשר בין תגובת ילדים למתיקות לבין דיווח עצמי על דיכאון. צוות המחקר בחן 300 ילדים בני 5-12 שנים שקיבלו 5 סוגים שונים של מים שהכילו כמויות שונות של סוכר. ילדים שבעברם המשפחתי אלכוהוליזם שגם דיווחו על תסמיני דיכאון היו המועדים ביותר להעדיף את המים המתוקים ביותר.ילדים אלה העדיפו מים עם 24% סוכר בממוצע, בעוד שילדים ללא דיכאון ובלי עבר משפחתי של אלכוהוליזם נטו להעדיף מים עם 18% סוכר.במחקר, שהתפרסם בכתב העת התמכרות, אומרת החוקרת הראשית דר גולי מנלה: קבוצות מסוימות של ילדים היו בעלות משיכה מיוחדת למתיקות מרובה בגלל בעיות רקע. ילדים בעלי העדפה מוקדמת למזון ממותק לא יפתחו בהכרח נטייה לאלכוהוליזם.פרופסור טים גייקוב מאוניברסיטת קרדיף שבבריטניה אומר בתגובה: קשה להגיע למסקנות ממחקר זה. הממצאים יכולים להיות מוסברים על-ידי התנהגות או אופן הגידול של המשפחות שאינן מפקחות דיין על צריכת מאכלים מתוקים.עוד על דיכאון
אולי יעניין אותך...
זקפה רפה – אין אונות – אימפוטנציה גרסת 2021 משל ונמשל
זקפה רפה 2. זה היה בשלהי שנת 2012 (ב- 26.11.12 ליתר דיוק). בעקבות עוד מבצע …